середа, 4 квітня 2018 р.

Жестова мова


Ніякі слова не можуть бути такими зрозумілими, як мова тіла, 
коли ми навчимося її розуміти.  
А. Лоуен



      Що таке глухота, важко зрозуміти тим, хто чує, тим серед чиїх рідних, друзів та близьких немає людей,  позбавлених слуху. Про глухих згадують, трапивши на пару чи гурт, що спілкується жестами або ж на телепрограму з сурдоперекладом. Останніх майже не лишилося в ефірі, отже глухі поза життям держави.
        Зараз доведено, що жестова мова необхідна. Дійсно вона необхідна тому, що діти спілкуються між собою в основному жестовою мовою. Словесною  мовою, мовою  чуючих, вони спілкуються тільки з нами,  чуючими.
        Жестова мова простіша, особливо для малюків і дітей з розумовими вадами, котрим важко відразу сприйняти всі літери, скласти їх у слова, зрозуміти їх значення.
          На всіх етапах розвитку      сурдопедагогічної теорії і практики існували різні погляди щодо місця і ролі мови жестів у процесі навчання глухих: від визначення мови жестів як єдиного засобу спілкування, основного предмета та мети навчання до повної заборони її використання у навчальному процесі.
         Було б дуже добре познайомитися спочатку з глухими, поринути в їхній нечуючий світ... Адже багато чуючих людей, коли починають вчити мову жестів, стикаються з двома проблемами: по-перше важко вивчити мову жестів без практики і по-друге важко зрозуміти мову у глухих під час спілкування... Якщо у вас такі є проблеми, це саме для вас цей блог 
інші матеріали можна почерпнути із сайтів та блогів за посиланням :  http://uagesturedeaf.blogspot.com/2012/09/blog-post_28.html
https://utog.org/info/103-pro-pdsumki-provedennya-flash-festivalyu-perekladachv-zhestovoyi-movi-zolot-ruki.html


1 коментар: